w twoim zasięgu

Co zrobić, by poczuć, że życie, którego pragniesz, jest w Twoim zasięgu?


Nie przeczytasz tu dziś autobiografii.


Jednak zgodnie z obietnicą przytoczę drogę (historię), którą przebyłam, do decyzji, że pora na zmiany. Kolejno od decyzji do transformacji.
Skoncentruje się na latach, od wyjazdu z kraju. Jak to ze mną było, gdy mieszkałam w Polsce, przeczytasz za kilka tygodni.

Co zrobić, by poczuć, że życie, którego pragniesz, jest w Twoim zasięgu?


Wrzesień 2012


Przeprowadzka do Holandii.

Listopad 2012

Sprzątam domy.

Marzec/Kwiecień 2013

Zostaje zatrudniona w biurze rachunkowym.

Grudzień 2015

Rzucam ciepłą posadkę z wielu powodów. Wymienie kilka.

  • Utrudnia mi bycie mamą (jedna z moich najważniejszych wartości).
  • Nie przynosi satysfakcji finansowej.
  • Nie pozwala mi podnosić kompetencji zawodowych.
  • Ogranicza moje cele prywatne.
  • Pozbawia dbałości o zdrowie.

Styczeń/ Marzec 2016

Zasiłek.

Kwiecień 2016

Zaczynam pracę na własny rachunek (sprzątam chaty), by mieć więcej czasu dla syna i odkuć się finansowo po trzech latach pracy w biurze rachunkowym.

Marzec 2017


Co zrobić, by poczuć, że życie, którego pragniesz, jest w Twoim zasięgu?


Ruszam z kontem na Instagramie, które przez przypadek utworzyłam z Facebooka w październiku 2015. Już wówczas wiem, że to nie przypadek a znak. Błądzę jak dziecko we mgle w tych mediach społecznościowych, jednak te próby przynoszą rezultaty i przyciągam do siebie ludzi. Pozwala mi to podjąć decyzję, by pomagać innym, rozgryźć Instagram (dzięki wiedzy, którą nabyłam sama). Jestem w dużej mierze samoukiem. Pytasz, co to znaczy, że przyciągam do siebie ludzi? Już wkrótce przeczytasz więcej w poście o Human Design.

Styczeń 2018

Zmieniam konto Instagrama z prywatnego na publiczne.

Luty 2018

Zlecam stworzenie strony internetowej z zamysłem pisania bloga.

Sierpień 2018

Przykładam się do Instagrama i decyduję pomagać innym, wciąż dzieląc się na blogu życiem na emigracji, podróżami, moimi sposobami na relacje z dzieckiem, wskazówkami dotyczącymi trwałości mojego małżeństwa i nadal sprzątam chaty.

Październik 2018

Jadę do Amsterdamu na event „Determinacja i marzenia”, prowadzony przez kogoś, kogo od lat podglądam w sieci. Jestem oczarowana prelegentami, dostaje takiego kopa do działania, że wióry lecą. O tym wydarzeniu popełnie wpis.

Listopad 2018

Biorę udział w wydarzeniu, dzięki któremu dostrzegam, że warto się odważyć i pójść po swoje. Tak zaczyna się moja kilkuletnia przygoda z blogowaniem, pełna potu, łez, porażek, zawiści, utraty wiary w ludzkość i w końcu utraty siebie. Jednak w trakcie tej wędrówki wydarzają się też wspaniałe rzeczy. Wyciągam wnioski. Odbieram cenne lekcje.

Grudzień 2018

Trafiam w sieci na kolejną osobę, która motywuje mnie do zmian. Pochłaniam jej książki oraz darmowe kursy. Następnie dowiaduje się, że będę miała okazję poznać ją osobiście. Po chwili namysłu inwestuje w produkty płatne.


Styczeń 2019


Co zrobić, by poczuć, że życie, którego pragniesz, jest w Twoim zasięgu?

Biorę udział w evencie „Sięgaj po więcej”, to wydarzenie jest początkiem wielkich zmian w moim życiu. Rozpoczynam również roczną pracę coachingową.

Marzec 2019

Postanawiam doszkolić się w Social Mediach i zapisuje się do mini kursu, by przekonać się, czy chcę rozwijać się w tym kierunku.

Kwiecień 2019

Wchodzę w kolejne webinary dotyczące SM. Klienci sami do mnie przychodzą. Przyznaje, że nie potrafiłam tego docenić. Nie zauważałam mocy, jaką w sobie mam. Umniejszałam sobie.

Maj 2019

Wygrywam główną nagrodę w konkursie na Instagramie z trenerką angielskiego. Zauważam, że wiara w siebie przynosi rezultaty. Zapisuję się też do wyzwania Instagramowego, by zobaczyć, na czym to polega. Kilka razy zostaje wyróżniona. I zadziewa się magia, poznaje cudowne osoby, z którymi relacja trwa do dziś. Biorę czynny udział w konkursie na okładkę ważnej dla mnie książki. Otrzymuję nagrodę pocieszenia. Dla mnie to ogromny sukces. Jestem wdzięczna za drobiazgi.


Czerwiec 2019


Otrzymuję możliwość przystąpienia do wspaniałej społeczności i wkraczam w świat programu partnerskiego mojej ówczesnej mentorki. Jestem w nim do dziś. Polecam teksty z tej kategorii.

Lipiec 2019

Jadę do Gdańska na moje pierwsze stacjonarne szkolenie, dzięki któremu wiem jeszcze dokładniej, jak ważna jest niezależność w życiu kobiety.

Sierpień 2019

Wyruszam do Warszawy, by odebrać nagrodę pocieszenia z maja. Jestem na premierze książki, to co się tam dzieje, pokazuje mi, w jakim kierunku chcę zmierzać.

Październik 2019

Lecę do Grecji na babski urlop, który pozwala mi w spokoju ułożyć dalszy plan rozwoju. Mierzę się wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi, niezauważalnymi na pierwszy rzut oka. Rezygnuję z bloga na rzecz mediów społecznościowych. Osiągam pierwsze sukcesy. Konta biznesowe za moją radą i wskazówkami, decydują się na swoje pierwsze transmisje na żywo, na swoje pierwsze InstaStory, na zmiany w swoim życiu. To wszystko robię za darmo. Z czasem okazuje się, że mój archetyp Karmicielki przejął kontrolę. Zmieniam nazwę na Instagramie, aby budować markę osobistą. Otrzymuję certyfikat za ukończone szkolenie online „Asertywność w pracy i w rodzinie”.

Listopad 2019

Podupadam na zdrowiu na tyle, że muszę przystopować z aktywnością w SM, od połowy listopada do 10 stycznia kolejnego roku nie ma mnie na Instagramie.


Styczeń 2020


Co zrobić, by poczuć, że życie, którego pragniesz, jest w Twoim zasięgu?

Startuje w konkursie, który pokazuje mi, że warto walczyć o siebie oraz mieć marzenia.

Marzec 2020

Nagrywam pierwsze IGTV, wychodzę ze strefy komfortu, bo wciąż mi mało. Mam mnóstwo pomysłów, uczestniczę w wielu wydarzeniach online. Jestem gościem u Magdaleny, która jest Konsultantem Kariery. Cisnę do przodu, jednak pandemia powoli zaczyna krzyżować mi plany. Ja jednak walczę. Prowadzę konsultacje.

Kwiecień 2020

Wspomagam się E-bookami ludzi, którzy są znacznie wyżej niż ja w biznesie. Decyduje się prowadzić transmisje na żywo, rozpoczynając tym świetny autorski projekt, jednak gdzieś po drodze opuszczają mnie siły. Zdrowie a właściwie jego brak, ponownie puka. Dziś wiem, że nic straconego. On (ten projekt) jeszcze ujrzy światło dzienne.  Dokonuje zakupu nowej domeny i postanawiam nauczyć się stawiać strony w WordPress. Uruchamiam nową stronę. Właśnie ją czytasz.

Maj 2020

Zmieniam kierunek mojej dotychczasowej drogi, pandemia daje mi się we znaki. Musiałam zakończyć spotkania z ludźmi. Nie wiedziałam wówczas jak to, co robię, mogę przenieść w świat on-line. Chociaż, jak tak myślę, to wiedziałam, ale ogarniał mnie strach.

Czerwiec 2020

Pierwszy raz spotykam się z trudnymi sytuacjami w sieci. Nie był to może jakiś ogromny hejt, jednak zabolał. Z perspektywy czasu wiem, że jeśli osiągasz sukcesy, to szybko znajdą się ludzie, którzy będą chcieli to zniszczyć. Normalne jest, że nie od razu wiadomo, co robić i jak postępować. Obecnie jestem na znacznie wyższym poziomie świadomości.

Lipiec 2020

Prowadzę transmisje na żywo z gościem, by przedstawić naszym obserwatorom czyhające pułapki w trakcie rozwoju osobistego. Gość a właściwie Gościówa jest ze mną do dziś. Stworzyłyśmy team jakich mało. Jest najlepszą nauczycielką fotografii, jaką zdołałam poznać. Oprócz tego łączy oraz dzieli nas mnóstwo spraw, co sprawia, że nasza relacja trwa i ja czuję, że wzrasta z każdym dniem.


Sierpień 2020


Za namową moich obserwatorów uruchamiam podcast. Szkole się u najlepszych.
Wchodzę we współpracę barterową z konsultantką kariery, podejmuje się projektu dotyczącego silnej woli.
Ponieważ wciąż nie udaje mi się pracować z ludźmi twarzą w twarz, decyduję się na kolejne wyzwania zawodowe.

Wrzesień 2020

Za namową syna piszę bajki, które później przerabiam w audio bajki. Niestety zdrowie ponownie staje mi na drodze. Nie udaje mi się pociągnąć tego projektu dalej. W trakcie leczenia i poluzowania obostrzeń rozpoczynam konsultacje indywidualne z podstaw Instagrama z Panią, która prowadzi swój salon kosmetyczny. Zaczynam warsztaty Human Design, dzięki którym uczę się poznawać siebie od strony serca oraz intuicji. To przełom w moim życiu. Biorę udział w szkoleniu „Jak planować swoją karierę zawodową”.

Październik 2020

Jestem gościem w transmisji na żywo, dotyczącej szczęścia na co dzień. Niesamowite doświadczenie. Wygrywam nagrodę Grand, po czynnym udziale w wyzwaniu językowym u najlepszej nauczycielki języków pod słońcem. Zostaje wyróżniona, ponieważ ciężko pracuję przez wszystkie dni, wysyłam zadania domowe i wspieram innych członków grupy. Ilość pochlebst jest tak liczna, że moja wiara w ludzkość powraca.

Listopad 2020

Znowu powrót choroby, ale walczę. Biorę udział w szkoleniu „Jak z sukcesem wprowadzić produkt cyfrowy”.
Następnie zostaje zaproszona do znanej marki online i jestem uczestniczką całodniowego szkolenia. Bilet podarowała mi Ewa. Otrzymuje certyfikat ukończenia.

Grudzień 2020

W mojej rodzinie diagnozują chorobę nieuleczalną. Poziom mojego stresu sięga zenitu.


Styczeń 2021


Uciekam w pracę. Tylko tak sobie radzę.

Kwiecień 2021

Doświadczam załamania nerwowego. Każdy dzień jest walką.

Czerwiec 2021

Rozpoczynam Terapię Holistyczną. Pod okiem specjalistki buduję się na nowo.

Październik 2021

Uczestniczę w seminarium Silvy, Katarzyny Ostasz. Na temat szkolenia napiszę osobny post.

Czy spełnione życie jest w Twoim zasięgu?

Styczeń 2022

Zaczynam życie, którego pragnę.
To, które znajduje się po drugiej stronie strachu.
Powstaje @wtwoimzasiegu na Instagramie.

Po co opisałam to z taką dokładnością? Bo często ludzie mówią:

  • Tej to się udało!
  • Ta, to miała szczęście!
  • Dobrze trafiła z tematem!

A to guzik prawda. Samo nic się nie zadziewa.

Oceniać jest fajnie, gdy nie zna się całej historii.

Na dziś już kończę. Jednak ja się dopiero rozkręcam.


PODZIEL SIĘ, PROSZĘ SWOIM ZDANIEM LUB DOŚWIADCZENIEM W KOMENTARZU. W TAMTYM MIEJSCU DZIEJE SIĘ MAGIA I OKAZUJĘ SIĘ, ŻE CZĘSTO MOŻNA W TEN SPOSÓB KOMUŚ POMÓC W PODJĘCIU DECYZJI LUB UDZIELIĆ DODATKOWEJ ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE PYTANIA.


 

Kobieta Asertywna
poprzedni tekst Dlaczego asertywność jest Ci potrzebna?
następny tekst 10 wspaniałych cytatów o wdzięczności.
10 wspaniałych cytatów o wdzęczniści

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek "pliki cookies", aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close